Zabawki 6 miesięcy +

19622398_1596122727088366_259001669_n

Janek skończył 9 miesięcy i dzisiaj opowiem o tym, czym się najchętniej bawił przez ostatnie 3 miesiące. W tym czasie od leżącego spokojnie dzidziusia stał się siedzącym, przemieszczającym się małym chłopcem.

9D5B4B00-E6A6-43D7-9234-560E257308E6

Oto jego ulubione zabawki:

1. Zestaw instrumentów Explore&More Skip Hop

Chyba już wspominałam, że mój M. zapragnął sobie, abyśmy mieli trójkę dzieci (gitara, bębny, bas), żeby stworzyć zespół rockowy. O Janka edukację muzyczną dbamy zatem już od czasów prenatalnych, kiedy to w brzuchu słuchał odpowiednich riffów. Zestaw instrumentów Skip Hop jest więc przygotowaniem do kariery gwiazdy rocka :- ) .
Zestaw składa się z trzech instrumentów: Pszczółki shakera-przeszkadzajki, Pszczółki kastaniety i Liska tamburyna. Są one kolorowe, kontrastowe, łatwo trzyma się je w rączce i można je śmiało podgryzać. Umuzykalniają, rozwijają poczucie rytmu i koordynację ruchową. Janek je uwielbia i potrafi z każdego uzyskać różne dźwięki. Cena zestawu to około 100 zł.

2. Garnuszek na klocuszek Fisher Price

Jakież było moje oburzenie jak poszłam do Smyka kupić ten Garnuszek, a Pani ekspedientka nie wiedziała o co mi chodzi :-) . Garnuszek na klocuszek zawiera pięć kolorowych klocków o różnych kształtach i cyfrach, dzięki czemu dziecko może poznawać zarówno kształty jak i cyfry i rozwijać swoje zdolności manualne oraz zdolność myślenia. Garnuszek śpiewa, mówi i śmieje się. Janek uwielbia wrzucać klocki do garnuszka i tańczyć przy jego piosenkach.
Cena garnuszka to ok. 100 zł.

3. Panel „Przyjaciele z tropikalnego lasu” Fisher Price

Panel zawiera siedem różnych zabawek, które uczą dziecko zręczności i związków przyczynowo skutkowych. Dla małego odkrywcy zabawka ta zapewnia rozrywkę na długi czas. Kolorowe elementy stymulują wzrok dziecka, a różne odgłosy jego słuch. Janek bardzo lubi przeglądać się w lusterku oraz przekręcać wszystkie elementy.

Cena panelu to ok. 80 zł

4. Klikający Lew Fisher Price

Janek bardzo lubi żyrafy i lwy, więc dołączył do nas też klikający lew. Jest to zabawka stymulująca zmysł wzroku, słuchu i dotyku. Każdy element lwa jest ruchomy i wydaje klikające dźwięki. Janek bardzo interesuje się wszystkimi rzeczami, które może obrócić palcami i zabawa sprawia mu dużo radości.
Z tej serii dostępna jest też zebra i słoń. Cena to ok. 35 zł.

5. Autka ODA Lullalove

Te autka już przedstawiałam przy okazji wpisu o Lullalove. Każde z nich jest ręcznie wykonane, z polskiego, bukowego drewna. Stymulują wzrok, dotyk i słuch dziecka oraz świetnie rozwijają manipulację palcami. Poza tym, że są fajną zabawką
i gryzakiem, bardzo ładnie wyglądają. W naszej rodzinie każdy ma swój ulubiony kształt :-) .
Cena jednego autka to 65 zł.

To już wszyscy nasi ulubieńcy ostatnich trzech miesięcy. Oczywiście w dalszym ciągu bawimy się zabawkami, które już Wam opisywałam. Niezależnie jednak od ilości zabawek, w aktualnym okresie rozwoju lepsze są te rzeczy, które znajdują się w domu i zabawkami nie są ;-) .

K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>